Uwielbiam tę sałatkę. U mnie w rodzinie króluje na wszystkich imprezach.
Składniki
-
1 podwójna pierś z kurczaka
-
1/2 główki sałaty lodowej
-
3 pomidory
-
1 opakowanie sera feta
-
4 ząbki czosnku
-
150 ml jogurtu greckiego
-
3 łyżki majonezu
- przyprawa do gyrosa
-
pieprz cayenne
-
sól
-
papryka słodka
-
przyprawa do kurczaka
-
1 łyżeczka sosu sojowego
-
3 łyżki oleju
Pierś z kurczaka myje, osuszam papierowym ręcznikiem i kroję w
kostkę. Wsadzam do miski i dodaje olej. Dwa ząbki czosnku obieram i przeciskam przez praskę, dodaje do kurczaka. Następnie oprószam przyprawą
gyros, do kurczaka, papryką słodką, sosem sojowym i pieprzem cayenne.
Wszystko dokładnie mieszam i odstawiam na kilka godzin do lodówki.
Na rozgrzaną patelnię wykładam pierś z kurczaka razem z marynatą i
smażę. Pomidory kroję w
kostkę. Sałatę lodową myje, osuszam i
szatkuje. Ser feta kroję w kostkę.
Sos: Jogurt i majonez mieszam. Czosnek obieram, przeciskam
przez praskę dodaje do jogurtu z majonezem, doprawiam pieprzem i
solą. Dokładnie mieszam.
Do salaterki dajemy połowę sałaty, na to układam połowę
piersi z kurczaka, polewam odrobiną sosu. Na to układam połowę pomidorów i połowę sera feta polewam
odrobiną sosu.
Warstwy powtarzam. Sałatkę wkładam do lodówki, aby się przegryzła.